Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w czołówce szkół przedsiębiorczych (FOTO)

    186
    Jpeg

    Uczniowie Gimnazjum nr 4 25 maja 2017 r. wywalczyli trzykrotnie tytuł finalisty, a szkoła znalazła się wśród 30 najlepszych gimnazjów w Polsce w Ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiadzie  Przedsiębiorczości, którą zorganizowało SGH w Warszawie i która była objętą honorowym patronatem MEN. 

    Olimpiada trwała od listopada 2016r. Szesnastu uczniów G4 przygotowywanych od początku roku szkolnego przez doradcę zawodowego Marcina Kuc, przystąpiło do eliminacji szkolnych, rozwiązując test wiedzy obejmujący zagadnienia ekonomiczne i gospodarcze programu przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Ze szkoły wyłonionych zostało trzech najlepszych uczniów: Anna Szpak 3b, Katarzyna Skrzynecka i Jakub Dudziak 3a, którzy stworzyli drużynę reprezentującą G4 i tym samym gimnazjum znalazło się w gronie 100 zakwalifikowanych szkół w Polsce. W eliminacjach okręgowych uczniowie przez 7 rund prowadzili wirtualne przedsiębiorstwo. Celem gry było wyłonienie najlepszych drużyn, które podejmowały właściwe decyzje o kierunkach rozwoju firmy, tak aby uzyskać jak najwyższe wyniki w rankingach i nie zbankrutować. Reprezentacji Gimnazjum nr 4 udało się zająć 2. miejsce w swoim okręgu i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji centralnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

    Eliminacje centralne polegały na rozwiązaniu przez uczestników testu wiedzy z wybranego wcześniej obszaru tematycznego z zakresu finansów przedsiębiorstw, marketingu lub zarządzania ludźmi. Świdnickim gimnazjalistom udało się tym samym znaleźć w grupie finalistów Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości, a gimnazjum znalazło się w grupie 30 najlepszych szkół w Polsce.