Defalin zaczął, ISOPAK na finiszu

  1406

  Rozpoczęła się budowa kolejnego zakładu w Podstrefie Świebodzice WSSE Invest-Park. Firma Defalin buduje tu swoją nową siedzibę. Świebodzicki producent sznurków rozpoczął prace ziemne.

  Produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć w przyszłym roku. Docelowo zakład przeniesie się całkowicie z produkcją z ul. Towarowej do 2021 roku – a na to z pewnością mieszkańcy tej ulicy, bo produkcja jest uciążliwa (hałas).
  Defalin jest producentem sznurków rolniczych oraz taśm polipropylenowych. Istnieje na rynku od ponad 100 lat – w roku 1911 powstała Mechaniczna Fabryka Lin i Powrozów, dziś firma Defalin Group kontynuuje zapoczątkowaną w tamtych czasach produkcję wyrobów powroźniczych. Obecnie jest firmą o silnej i wiodącej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym produktów opakowaniowych dla rolnictwa oraz przemysłu.

  Z kolei włoski ISOPAK niemal finiszuje ze swoją inwestycją. Zakład także powstaje w Podstrefie Świebodzice. Przedsiębiorstwo zakupiło 2,75 ha terenu w świebodzickiej podstrefie, działka zlokalizowana jest w obrębie ulic Strefowej i Lotniczej. Powstanie tu hala produkcyjna o powierzchni 5 tys. m2. Zakład będzie produkował opakowania (duże osłony ze styropianu) dla przemysłu AGD. Zatrudni docelowo kilkanaście osób.

  Hala ma być gotowa do końca 2018 roku. Wartość inwestycji to ponad 18 mln zł.