Brave Kids już za miesiąc! (FOTO)

  573

  Już w połowie czerwca do Wałbrzycha przyjadą dzieci z całego świata w ramach Brave Kids. Maroko, Mołdawia i Turcja to kraje, z których pochodzą dziecięcy artyści – goście tegorocznej edycji tego wyjątkowego projektu.

  W Wałbrzychu projekt edukacyjno-artsytczny Brave Kids odbędzie się już po raz czwarty. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. Dzięki niemu, młodzi artyści, często z ubogich środowisk lub doświadczających trudnych życiowych warunków, mają szansę na rozwijanie swoich talentów.

  W ramach projektu, 17 czerwca do Wałbrzycha przyjedzie kilkanaście uzdolnionych dzieci z zagranicy. Dołączą do nich również członkowie wałbrzyskiej grupy artystycznej ze Szkoły Tańca Cordex. W sumie wałbrzyska grupa Brave Kids będzie liczyła 24 dzieciaków. Przez dwa tygodnie będą wspólnie uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się umiejętnościami artystycznymi, a także przygotują niepowtarzalny, widowiskowy spektakl, w którym połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tym czasie będą mieszkały w domach polskich rodzin.

  – Dzięki temu dzieci i liderzy będą mieli szansę nie tylko znacznie lepiej poznać polską kulturę, ale również zaprzyjaźnić się ze swoimi gospodarzami – mówi Magda Sawicka, koordynator projektu Brave Kids w Wałbrzychu. – Podczas takiego pobytu bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty gości w naszym kraju.

  Pierwsze pokazy umiejętności młodych gości będzie można podziwiać 19 czerwca o godz.12.00 w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” przy ul. Wysockiego 29. Natomiast wszystkie późniejsze zajęcia odbywać się będą w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.

  Po dwóch tygodniach spędzonych w Wałbrzychu „odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy, który zostanie zaprezentowany we Wrocławiu. W naszym kraju pozostaną do 11 lipca.

  W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział w sumie 164 dzieci, reprezentujących 29 grup z 17 krajów z Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk. Podczas pobytu w naszym kraju gościć będą w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Obornikach Śląskich.

  W tym roku Brave Kids przyjadą również do Koszyc na Słowacji, gdzie przebywać będą uzdolnione dzieci z Polski – Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, Indii, Ukrainy i Brazylii, projekt zawita również w rejonie Samtskhe – Javakheti w Gruzji.

  W poprzednich siedmiu edycjach Brave Kids udział wzięło 1044 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 279 rodzin goszczących i 286 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast.

  Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci czy lidera grupy, może zgłosić się również bezpośrednio do koordynatorki projektu:

  Magda Sawicka
  bravekids.walbrzych@bravefestival.pl
  tel. 666 125 446
  Można również wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie:
  http://www.bravekids.eu/pl/n/59
  Więcej o projekcie Brave Kids na stronie: http://www.bravekids.eu/

  /Materiały prasowe