Remonty w żarowskich szkołach idą pełną parą

    613

    Kompleksowy remont dachu, remonty sal lekcyjnych i sanitariatów, wymiana podłóg, zakup nowych stolików, krzeseł oraz tablic i budowa nowej ścianki działowej. Kończą się powoli prace remontowe, które prowadzone były podczas wakacji we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Żarów. 

    Do 4 września pozostało już mało czasu, ale w niektórych szkołach do ostatniego dnia wakacji będzie można jeszcze spotkać firmy remontowe. Tuż po wakacjach dalej kontynuowany będzie jeszcze remont budynku Szkoły Podstawowej w Żarowie, gdzie trwa termomodernizacja. To największa inwestycja oświatowa, która prowadzona jest w tej chwili na terenie miasta. Dzięki termomodernizacji, szkoła zyska nowe okna, drzwi, wentylacje, a także elewację.

    Dla pozostałych szkół w gminie Żarów wakacje były także czasem wytężonej pracy. Często w prace zaangażowali się również sami nauczyciele, a także rodzice dzieci. – Mamy za sobą bardzo pracowite wakacje. Wśród najważniejszych prac, które zostały zrealizowane w naszej placówce był remont dachu, który potrwa prawdopodobnie jeszcze do końca sierpnia. W ramach tych prac wymienione zostało pokrycie dachowe, rozebrano kominy murowane i zdemontowano rynny oraz instalację odgromową. Dach był już w bardzo złym stanie technicznym, a wielokrotnie przy ciągłych opadach deszczu często przeciekał. Wymieniliśmy także podłogi w oddziale przedszkolnym i ogrodzenie przy budynku szkoły, zakupiliśmy nowe stoliki, krzesła, tablice, sztalugi, rolety i szafki ubraniowe na szkolnym korytarzu. Odmalowany został również korytarz przy wejściu na salę gimnastyczną, wymieniono okno dachowe i wyremontowano komin. Adaptowane zostało także pomieszczenie na strychu. Sam remont dachu pochłonął 110 tysięcy złotych. Koszt pozostałych prac to kwota ponad 40 tysięcy złotych – mówi Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

    Kompleksowego remontu doczekała się także Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach. – Nasza szkoła intensywnie przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Podczas wakacyjnej przerwy wyremontowany został dach, położyliśmy płytki na schodach wejściowych do szkoły, wymieniliśmy wykładziny podłogowe, odświeżyliśmy salę gimnastyczną i zakupiliśmy nowe stoliki i krzesła. Także szkolne łazienki doczekały się kompleksowego remontu. Wymieniliśmy tutaj rury, armatury łazienkowe, drzwi i położyliśmy płytki podłogowe. Na górnym holu szkoły wybudowaliśmy ściankę działową, co pozwoliło na utworzenie nowego pomieszczenia z przeznaczeniem na pokój nauczycielski lub bibliotekę. Prace remontowe potrwają do końca wakacji i wtedy też będziemy mogli podsumować ich całościowy koszt – wyjaśnia Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.