PUE ROOM, czyli ZUS w Tajemniczym Trójkącie

590

Chcesz całodobowo mieć wgląd do swojego konta w ZUS? Sprawdzić, czy pracodawca odprowadza za Ciebie składki? Albo zarezerwować termin wizyty w ZUS? Skorzystaj z Platformy Usług Elektronicznych (PUE). Rejestracja trwa zaledwie kilka minut. 24 i 25 lutego eksperci z wałbrzyskiego Oddziału ZUS będą czekać na Ciebie w gminach Tajemniczego Trójkąta: Jedlinie-Zdroju, Walimiu i Głuszycy.
Blisko milion użytkowników już korzysta z Platformy Usług Elektronicznych, która została utworzona, aby ułatwić i usprawnić klientom ZUS załatwianie różnych spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Przedsiębiorcy za pośrednictwem PUE mogą rozliczać i opłacać składki, a dodatkowo ,,od ręki” otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami, które jest niezbędne np. do uczestniczenia w przetargach. Pracownicy zaś mogą sprawdzić, czy pracodawca odprowadza za nich składki i czy ich najbliżsi są zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego. Mogą też wyliczyć swoją emeryturę.
Aby skorzystać z PUE, należy się zarejestrować – pomogą w tym eksperci w wałbrzyskiego Oddziału ZUS. 24 lutego w godz. 10-12 będą do dyspozycji pracowników i zainteresowanych mieszkańców Jedliny-Zdroju w tamtejszym Centrum Kultury. 25 lutego w godz. 9-10.30 w Urzędzie Gminy w Walimiu. Również 25 lutego, ale w godz. 11-12.30 w Urzędzie Miejskim w Głuszycy. Rejestracja trwa zaledwie kilka minut. Osoby zainteresowane rejestracją w PUE powinny pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego.
Podobne przedsięwzięcia planowane są także w pozostałych gminach regionu.